Ailenizin Para Kazanmasına Nasıl Yardım Edebilirsiniz?

  Nasıl Yapılır

Ebeveynleriniz bir sorunla karşılaştıysa, bir işini kaybetme, büyük bir fatura alma vb. Küçük bir çocuk olarak, onlara yardım edebilirsin! Nasıl olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Para Kazanma Temsili

Çalışma

İletişim kurduğunuzdan emin olun. Eğer şüpheniz varsa ya da korkuyorsanız, duygularınızı gizlemek zorunda gibi hissetmeyin. Güvenilir bir kardeşle güvenin, hatta ebeveyninizle bunun hakkında konuşun. Ayrıca, ailenizin içinde bulunduğunuz finansal durumun tam olarak ne olduğunu bilseniz iyi olurdu.

Onlara yardım etmek için para kazanmanın yollarını düşünün. Sık sık küçük şeyler yapabilirsiniz, bu da yakında çok fazla para kazandıracaktır.

Bir limonata / sıcak çikolata standı başlatın. Dışarısı sıcaksa, yayalar soğuk bir bardak limonataya dayanmakta zorlanırlar. Bunu bir arkadaşınızla yapmak isteyip istemediğinize karar verin, çünkü muhtemelen daha eğlenceli olacak. Ancak, koşullarınızla güvendiğiniz bir arkadaş seçtiğinizden emin olun. Ardından, limonata ortağınız olmak isteyip istemediklerini sorun. Aklınızda bulundurun, muhtemelen parayı bölmek zorunda kalacaksınız.

Bakıcılık. Eğer 13 yaşından büyükseniz, sokakta küçük bir çocuğun yakın zamanda bakıcıya ihtiyacı olup olmadığını kontrol edin. Ailenizin izninin olduğundan emin olun ve yalnızca ailenizin tanıdığı ve güvendiği insanlara ait evlerde bakıcılık yapın.

Mevsimlik bahçede görevleri yapın. Soğuk kış günlerinde çoğu insan dışarı çıkıp karı arka bahçesinden hareket ettirmek için fazla tembeldir. Eğer karı güzelce taşımayı önerebilirseniz, çimlerin büyüklüğüne bağlı olarak çok para kazanabilirsiniz! Ayrıca yaprakları, su bitkilerini veya çim biçme alanlarını tırmıkla da ayarlayabilirsiniz. Dışarıda yapmakta neyin rahat edersin.

Bir kulüp aç. İlgilendiğiniz konuyu temel alarak bir kulüp başlatabilirsiniz. (Fotoğraf, oyunculuk, matematik, okuma vb.) Küçük bir giriş ücreti ödeyebilirsiniz. (10 dolardan fazla değil.) Ayrıca, blokta bazı çocuklarla tanışabilir ve tutkunuzu keşfederken eğlenebilirsiniz!

Para Kazanmaya Giriş

Satış

Eski kitaplar sat. Half Price Books gibi bazı kitap mağazaları sizden kullanılmış kitaplar satın alacak. Bazen, tamamen paramparça olur, ancak diğer zamanlarda biraz para kazanabilirsiniz! Satmak istediğiniz tüm kitapları çevirdiğinizden emin olun ve silebileceğiniz, açabileceğiniz kırışıklıklar ve bantlayabileceğiniz akıntılar gibi kalem işaretleri olup olmadığına bakın.

bu da ilgini çekebilir =>  Zor Akrabalarla Nasıl Başa Çıkılır?

El yapımı şeyler sat. Eğer incelik yaratmayı seviyorsanız ve bu konuda oldukça iyiyseniz, onları satarak oldukça iyi para kazanabilirsiniz! Şapkalar, eşarplar, DIY ayakkabılar, özel bebekler, bilezikler, kolyeler ve aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilir ve satabilirsiniz!

Al ve sat. Bu ipucu, başka şeyler yaptıktan sonra iyidir ve ailenizde bir miktar para var. Çok ucuza havalı bir şeyler satın alabilir ve daha fazlası için satabilirsiniz! Bu oldukça riskli olabilir, ancak size çok para da verebilir!

Online satış İnternetteki her şey güvenli olmadığından, çevrimiçi şeyler satmak için ebeveyn izniniz olduğundan emin olun. Gerçekten çevrimiçi bir şey satabilirsiniz. Dikkatsizce ev adresinizi ya da başka herhangi bir kişisel bilginizi vermemeye dikkat edin

Paracıkları Biriktirin

Para Biriktirin

Çok paranız olmasa bile, satın almanız gereken şeyler var. Bu okul malzemeleri, kıyafetler, yiyecek ve faturaları içerir. Önemli olan, onlar için en pahalı ücreti ödememeniz.

Okul öğle yemeği indirimleri için kaydolun. Okuldan öğle yemeği satın almak zorunda kalırsanız, okulların çoğu, yılın başında kaydolabileceğiniz öğle yemeği indirimi sağlar. Daha ucuz öğle yemekleri almanıza yardımcı olacaktır. Bazı okullar, eğer hak kazanırsanız ücretsiz öğle yemeği bile sunar.

Evde öğle yemeği hazırlayın. Okul için paketli öğle yemeği hazırlamak daha ucuz olabilir. Nasıl? Peki, bir somun ekmek her yerde 2 – 5 dolara mal olabilir. Okul yemeği ile aynı şey. Bir sandviç için sos alırsanız, okuldan farklı olarak paket başına çoklu malzemeler alırsınız. Öğlen yemeği almak için daha fazla para harcayacak ve daha sonra da ambalajlayacaksınız. Ancak, öğle indirimlerinde kaydolabilirsiniz, böylece okulunuz en sevdiğiniz yemeği sattığında öğle yemeği satın alabilirsiniz.

Faturaları kes. Aileniz tekrar sabit duruncaya kadar daha az güç kullandığınızdan emin olun. Daha erken uyanmak, böylece elektrik ışıkları kullanmak yerine daha doğal bir ışığa sahip olursunuz. Daha kısa duşlar da yapın. Duş alırken, sadece sıcak banyo yapmak yerine, daha soğuk ve ılık su arasında geçiş yapın. Bu aynı zamanda saçlarınız için daha iyi olacaktır. Çamaşırlarınızı temiz çamaşırınız yoksa haftada bir kez yıkayın.

Özet
Ailenizin Para Kazanmasına Nasıl Yardım Edebilirsiniz?
Makale ismi
Ailenizin Para Kazanmasına Nasıl Yardım Edebilirsiniz?
Kısa Açıklama
Ebeveynleriniz bir sorunla karşılaştıysa, bir işini kaybetme, büyük bir fatura alma vb. Küçük bir çocuk olarak, onlara yardım edebilirsin! Nasıl olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Bir Cevap Yazın