Bradley Cooper

  Film ve Tiyatro Kişilikleri

Bradley Cooper bir Amerikalı aktör ve şu anda Hollywood’un en büyük yıldızlarından biri. Doğum gününü, çocukluğunu, aile hayatını, başarılarını ve onunla ilgili eğlenceli gerçekleri öğrenmek için bu biyografiyi inceleyin.

Hızlı Bilgiler

Takma Adı: Coop

Doğum: Ocak 5 , 1975 Tarihli

Uyruk: Amerikan

Kız Arkadaşı: Irina Shayk (2015 – Halen)

Ünlü: Amerikan Erkek Oyuncuları 

Yaş: 44 Yaş , 44 Yaşındaki Erkek

Güneş Burcu: Oğlak

Diğer Adı: Bradley Charles Cooper, Coop

Doğum Yeri: Abington Township

Ünlü: Aktör

Yükseklik: 6’1 ” (185 cm ), 6’1″ ErkeklerAile:

Eş / Eski-: Jennifer Esposito (2006–2007)

Baba: Charles Cooper

Anne: Gloria Campano

Kardeşler: Holly Cooper

Giriş

Bradley Cooper bir Amerikalı aktör ve şu anda yeni binyılın en başarılı filmlerinin bir parçası olan Hollywood’un en büyük yıldızlarından biri. Bradley Cooper başlangıçta okuldayken gazeteciliğe ilgi gösterdi ve aslında Philadelphia’daki memleketindeki akşam gazetelerinden birinde çalıştı; ancak üniversiteye girdiği andan itibaren sahne için bir zevk geliştirdi. Bir kez oyunculuk sanatında eğitim almaya karar verdiği sahne için doğal bir beğenisine sahip olduğunu keşfetti ve o zamandan beri hiç arkasına bakmadı. Cooper, filmlerde, televizyon programlarında ve sahnede tanınmış bir aktör olarak kariyer yapmıştır. Cooper, 2005 yılında “Crashers Crashers” filmindeki rolünün ardından ün salmaya başladı ve o zamandan beri kariyeri, diğerleri arasında ‘Hangover’ franchise’ı ve ‘American Hustle’ gibi isabetler kazanırken sürekli yükselişe geçti. 2014 yılında eleştirmenlerin beğenisini ve olumsuz eleştirisini yapan, American Sniper adlı filmde, eleştirmenlerin yanı sıra Cooper’ı ilk kez çok yoğun bir rol oynadığını söyleyen film severlerin eleştirilerini kazandı.

Çocukluk ve Erken Yaşam

Bradley Cooper, 5 Ocak 1975’te Pennsylvania, Philadelphia’daki Charles Cooper ve Gloria Campano’da doğdu. Cooper’ın babası, annesi NBC radyosunda çalışırken, yatırım bankası Merill Lynch için çalıştı. Cooper iki çocuk arasında daha genç; İlki ablası Holly.

bu da ilgini çekebilir =>  Walt Disney

Bradley Cooper, Philadelphia’daki ünlü Germantown Academy’ye katıldı ve 1993’te 18 yaşındayken mezun oldu. Okuldaki okulu sırasında, Cooper da birçok müfredat dışı faaliyete katıldı ve özellikle Philadelphia Evening News gazetesiyle ilgilendiği biliniyor. bir öğrenci gibi.

1993 yılında Bradley Cooper Vilanova Üniversitesi’ne kaydoldu, ancak daha sonra İngilizce onur derecesi ile Georgetown Üniversitesi’ne geçti. Georgetown Üniversitesi’ndeyken ciddiyetle hareket etmeye başladı ve bir tiyatro grubunun parçası oldu.

Bradley Cooper, New York’ta bulunan Actors Studio Drama Okulu’nda oyunculuk ve kayıtlı bir kariyer yapmaya karar verdi. 2000 yılında oyunculuk dalında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesi aldı. Farklı oyunculuk yönlerinde sağlam bir temeli olan silahlanma derecesiydi.

Kariyer

Bradley Cooper’ın bir aktör olarak ilk profesyonel çalışması, 1999’da son derece popüler olan “Sex and the City” adlı popüler program için konuk görünümüne geldi, ancak dikkatini çekti ve önümüzdeki birkaç yıl içinde ‘Globe Trekker’ gibi diğer televizyon programlarında çalıştı. ‘,’ Jack & Bobby ‘,’ Nip / Tuck ‘ve diğerleri bilinen bir yüz olmadan önce.

2001 yılında, Cooper “Wet Hot American Summer” adlı komedi filminde başrol oynadığı ve filmin birçok kişi tarafından klasik olarak kabul edildiği filmlerde ilk ara verdi. Ancak, dört yıl sonra Sack Lodge karakterini canlandırdığı ‘Wedding Crashers’ filminin ardından Hollywood’da iyi bilinen bir yüz oldu.

2005 yılında, Bradley Cooper, ünlü şefin hayatına dayanan ‘Kitchen Confidential’ adlı TV şovu için çalışmaya başladı, ancak dizi FOX tarafından birkaç bölüm sonra kesildi. Ertesi yıl, Cooper zamanının büyük bir kısmını tiyatroya harcadı ve ‘Üç Gün Yağmur’ ve ‘Müsteşar’ gibi oyunlarda başrol oynadı.

2009 yılı Bradley Cooper’ın kariyerinde önemli bir yıldı, çünkü dört farklı filmde sadece önemli roller üstlenmedi, aynı zamanda ‘Hangover’ filmlerinden birinin şut vuruşu haline gelip toplamda 467 milyon dolar topladığı için gişe. İki yıl sonra, “The Hangover Part II” adlı The Hangover’ın çılgınca başarılı bir filminde rol aldı ve aynı zamanda “Limitless” gerilim filminde rol aldı.

bu da ilgini çekebilir =>  Matthew McConaughey

2012, eleştirmenlerin beğenisini kazanan “Silver Linings Playbook”, “The Words” ve “Pines Ötesinde The Place” filminde rol aldığı Bradley Cooper için oldukça verimli bir yıldı. Bir yıl sonra bir FBI ajanı olan çok yıldızlı mega bütçe filmi “American Hustle” da oynadı ve En İyi Destekleyen Rol ödülü için aday gösterildi.

Cooper, 2014 yılında kariyerindeki en ünlü iki filminde, “Galaksinin Koruyucuları” ve “American Sniper”; ikincisi, bir başka Akademi Ödülü adaylığı kazandı. Bu süre zarfında Broadway’deki tiyatro devresinde aktif bir oyuncuydu.

2015’te Bradley’in üç filmi – Aloha, Burnt ve Joy – serbest bırakıldı, ancak hiçbiri büyük bir hit olmadı.

2016 yılında, “Savaş Köpekleri” filminde destekleyici bir rol oynadı ve korku filmi 10 Cloverfield Lane’de ses kamerası yaptı.

2017 yılında ‘Galaxy Vol’un Koruyucuları’nda Rocket Raccoon rolünü oynadı. 2.’

2018 yılında Rocket Raccoon’un ‘Avengers: Infinity War’ filmindeki rolünü tekrarladı ve Clint Eastwood’un suç drama filmi The The Mule’da rol aldı.

2018 yılında, Bradley Cooper, ilk filmi olan ‘A Star Is Born’ adlı filmi çekti. Film, onu ve Leydi Gaga’yı başrollerde oynadı ve 1937’de aynı isimli müzik filminin yeniden yapımıydı. Cooper ve Gaga, film müziğindeki şarkıların çoğunu birlikte yazdı ve üretti. Film büyük bir hit oldu ve Cooper birçok ödül aldı ve film için aday oldu.

Büyük İşler

‘The Hangover’ en başarılı filmlerinden biriydi ve gişe de 467 milyon dolar kazandı. Brad Cooper’ın ‘American Hustle’ filmindeki performansı büyük beğeni topladı ve bunun için En İyi Destekleyici Rol için Akademi Ödülü adaylığı kazandı.

Aile ve Kişisel Yaşam

Aralık 2006’da, Bradley Cooper aktris Jennifer Esposito ile evlendi. Fakat evlilik kısa sürdü ve Kasım 2007’de boşandılar.

Aralık 2011’den Ocak 2013’e kadar aktris Zoe Saldana ile ilişki içindeydi. Daha sonra Mart 2013 – Mart 2015 tarihleri ​​arasında İngiliz manken Suki Waterhouse ile ilişkisi vardı.

bu da ilgini çekebilir =>  Richard Madden

Nisan 2013’te Cooper, Rus manken Irina Shayk ile çıkmaya başladı. 2017 yılının Mart ayında, Cooper ve Shayk bir kızı ile kutsandılar.

2011’de, Bradley Cooper babası Charles Cooper’ı akciğer kanseri nedeniyle kaybetti.

Önemsiz Şeyler

2011’de, People dergisi ona En Seksi Adam Alive adını verdi ve neredeyse tüm yayınlarda dünyanın en iyi görünen erkekleri arasında yer alıyor.

Bir Cevap Yazın