Jennifer Lopez

  Film ve Tiyatro Kişilikleri

Jennifer Lopez, Amerikalı şarkıcı, oyuncu, dansçı, moda tasarımcısı ve iş kadınıdır. Bu biyografi, çocukluğu, hayatı, başarıları, kariyeri ve zaman çizelgesi hakkında ayrıntılı bilgi sunar.

Hızlı Bilgiler

Takma Adı: J. Lo

Doğum Tarihi: Temmuz 24 , 1969 Tarihli

Uyruk: Amerikan

Ünlü: Hispanics Humanitarian

Yaş: 49 Yaş , 49 Yaşındaki Kadınlar

Güneş Burcu: Leo

Diğer Adı: Jennifer Lynn Lopez

Doğdu: New York

Ünlü: Şarkıcı, Oyuncu, Dansçı

Yükseklik: 5’5 ” (165 cm ), 5’5″ Kadınlar

Aile:
Eş / Eski-: Cris Judd (M. 2001–2003), Marc Anthony (M. 2004), Ojani Noa (M. 1997-1998)

Baba: David Lopez

Anne: Guadalupe Rodriguez

Kardeşler: Leslie Lopez, Lynda Lopez

Çocuklar: Emme Marbiel Muñiz Anthony, Maximilian David Muñiz

Şehir: New York

ABD Devleti: New Yorklular

Giriş

Günümüzün en popüler eğlence sanatçılarından Jennifer Lopez, dünyaya çok yönlülüğünü dansçı, oyuncu ve şarkıcı olarak göstermiştir. Hala birçok kişi tarafından eğlence endüstrisindeki en çekici kadın olarak görülüyor. Ayrıca net değeri 250 milyon dolar olan en zengin ünlülerden biri. “Ünlü bir film yıldızı” olma hayaliyle Lopez, New York’a olan memleketinden ayrıldı ve dansçı olarak yolculuğuna başladı. Kısa sürede onun güzelliği ve yeteneği keşfedildi ve böylece film kariyerine başladı. Daha sonra, bir aktör olarak adil bir başarı kazandığında, dikkatini şarkı söylemeye yöneltti. Hiçbir zaman, onun şarkıları bir öfke haline geldi ve Amerika’da no. Müzik videolarındaki sansasyonel dansları satışları hızla arttırdı ve ona ün kazandı. Ancak, Sürekli halkın dikkatini korumasına rağmen, ilişkileri ünlülerin dedikodularına yem olarak hizmet etti. Üç kere evlendi – ikisi bir yıl ya da daha az sürdü. İki çocuğu olan şarkıcı Marc Anthony ile uzun zamandır evliydi, ancak daha sonra, önceki evliliklerinde olduğu gibi, sonsuza dek süremedi.

bu da ilgini çekebilir =>  Daniel Craig

Çocukluk ve Erken Yaşam

Jennifer, Guadalupe Rodriguez ve David Lopez doğumlu üç çocuktan ikincisi. Ailesi onu şarkı söyleme ve dans derslerine gönderdiğinde beş yaşındaydı ve büyüdüğü zaman, Preston Lisesi’ne kaydoldu.

Lisenin son yılında, birkaç küçük film projesi araştırdı ve 1986’da düşük bütçeli bir film olan ‘Küçük Hanım’ filminde rol aldı. ‘Baruch Koleji’ne gitti ancak daha sonra okulu bıraktı. film yıldızı olmak.

Ancak ebeveynleri, kendisi için seçtiği kariyeri onaylamadı. Bu onun ailesinden ayrılmasına ve Manhattan’da ayrı yaşamasına neden oldu.

Kariyer

Bazı sahne müzikallerinde dansçı ve oyuncu olarak kısa bir süre çalıştıktan sonra 1990’da ulusal bir yarışma kazandı ve Fox komedi dizisi ‘In Living Colour’da’ Fly Girls’ten biri olarak rol aldı.

1995’te Hollywood’daki ‘My Family’ filmiyle ilk kez tartışmaya başlamadan önce başka bir televizyon dizisinde rol aldı. Film, makul ticari ve eleştirel bir başarı elde etti. İlk filmi 1997 yılında başladı. Filmin başrolünde, çok genç ölen şarkıcı Selena Quintanilla-Pérez’in ‘biyofikiği’ Selena ‘oldu.

Aynı yıl popüler ‘Anaconda’ ve ‘Blood and Wine’ filmlerinde başrollerden birini oynadı. Ayrıca, 1998 yılında Hollywood yıldızı George Clooney’nin karşısında “Out of Sight” adlı suç filminde rol aldı.

1999’da, “Eğer Aşkım Olsaydı” nın büyük bir başarıya ulaştığı “On the 6” albümü ile müzikle başladı.

İkinci büyük hit 2000 yılında ‘Bekleyen Bekleyenler’ single’iyle geldi ve aynı yıl iki filmde “The Cell” ve “Enough” filmlerinde rol aldı.

2001’de şarkı kariyeri ve başarısı ‘J albümü ile yeni zirvelere ulaştı. Lo ‘, kopyaları çörek gibi satılıyor. Aynı yıl ticari olarak başarılı olan ‘The Wedding Planner’ filminde başrol oynadı.

‘Gigli’ filminde Ben Affleck ile başrol oynadı ve 2004’te ‘Shall We Dance?’ Filminde kadın başrol oynadı. Richard Gere’in karşısında.

bu da ilgini çekebilir =>  Scarlett Johansson

2007 yılında kocası Marc Anthony ile birlikte büyük bir kritik başarı olan biyografik “El Cantante” filminde rol aldı. O yıl aynı zamanda pop albümlerinde iyi karşılanan ve iyi performans gösteren İspanyol albümü ‘Como Ama una Mujer’i çıkardı.

Şimdi bir ünlü olan Lopez, Ocak 2012’de onbirinci sezonunda şarkı gerçekliği şovunda ‘American Idol’ yargıçlarından biri olarak davet edildi. Ancak Temmuz ayında eş yargıç Steven Tyler gösteriden ayrıldıktan hemen sonra gösteriden ayrıldı. Aynı ay, son derece hit albümlerinden biri olan “Yine Dans Etti … Şarkılar” ı yayımladı.

Büyük İşler

Bekar ‘Eğer Aşkım Olsaydı’ adlı ilk albümü ‘On the 6’ da no. Billboard 100’de 1 ve o yıl yayınlanan en ‘bulaşıcı bekarlardan’ biri olarak kabul edildi.

Aynı albümdeki ‘Waiting for Tonight’ adlı bir başka şarkı da oldukça popüler oldu ve bugüne kadar en iyi singleı olarak kabul edildi. ABD Billboard Hot 100’de sekiz numaraya yükseldi ve ayrıca ona Grammy adaylığı kazandı.

Başlık karakterini canlandırdığı ‘Selena’ filmi, inanılmaz eleştirel eleştiriler aldı. 20 milyon dolarlık bir bütçeyle yapılan film, gişede 35 milyon dolar hasılat elde etti.

Ödüller ve Başarılar

1998 yılında aynı ismin filmindeki şarkıcı ‘Selena’ rolüyle En İyi Kadın Oyuncu – Sinema Filminde Müzik veya Komedi dalında Altın Küre Ödülü kazandı.

Bekarlarından ikisi, ‘Tonight for Waiting’ ve ‘Let’s Get Loud’, 2000 yılında En İyi Dans Kaydı Grammy Ödülleri’ne aday gösterildi.

2003 yılında albümü, ‘J to tha LO! Remixes, Guinness Dünya Rekoru’nda Billboard 200’deki ilk bir numaralı remix albümünde yer aldı.

2012 yılında bir kez daha, adı “On the Floor” albümü için “Tüm Zamanların En Çok İzlenen Kadın Müzik Videosu” olduğu için Guinness Dünya Rekoru’nda yer aldı.

bu da ilgini çekebilir =>  Charlie Sheen

2013’te ‘Hollywood Yıldızları Şöhretler Yıldızı’ ödülünü aldı.

Önemsiz Şeyler

Bu son derece popüler Amerikalı aktör ve şarkıcı, vücudu bir gitar gibi kavisli olduğu için spor salonunda ‘La Guitarra’ olarak adlandırıldı.

Bu ünlü aktris ve şarkıcı, aynı hafta filminin ve albümünün 1 numaraya ulaşmasını sağlayan ilk kişi oldu.

Bir Cevap Yazın