Maisie Williams

  Film ve Tiyatro Kişilikleri

Maisie Williams, HBO TV dizisi ‘Game of Thrones’ ta Arya Stark rolüyle tanınan İngiliz aktris. Çocukluğu, aile hayatı, başarıları ve onunla ilgili eğlenceli gerçekleri öğrenmek için bu biyografiyi inceleyin.

Hızlı Bilgiler

Doğum Tarihi: Nisan 15 , 1997 Tarihli

Uyruk: İngiliz

Ünlü: Aktrisler İngiliz Kadınlar

Yaş: 22 Yaş , 22 Yaşındaki Kadınlar

Güneş Burcu: Koç

Diğer Adı: Margaret Constance Williams, Margaret Constance Maisie Williams

Doğum Yeri: Bristol, England

Ünlü: Aktris

Yükseklik: 5’1 ” (155 cm ), 5’1″ Kadınlar

Aile: Anne: Hilary Pitt Frances

Kardeşler: Beth, James, Ted

Şehir: Bristol, İngiltere

Giriş

Maisie Williams, HBO’nun baş karakterlerinden biri olan Arya Stark’ın ortaçağ fantazi dizisi ‘Game of Thrones’ adlı oyununda rol aldığı ünlü rolüyle İngiliz bir aktris. Maisie, çocukken ilk oyunculuk işi olan rolü başarıyla seçti. Hayranların favorisi olan karakterleri öldürmekle ünlü bir şovda yedi mevsimde hayatta kalmayı başardıktan sonra, Maisie şovun merakla beklenen ve en çok izlenen televizyon dizilerinden biri olan şovun merakla beklenen son sezonunda görünmeye hazırlanıyor her zaman. Arya karakteri kaba ve tamburlu, bıçaklı ve kılıç dövüşlü tomboyish prenses olan Maisie, dünyanın her yerinden büyük bir hayranına sahip ve onu serinin en köklü karakterlerinden biri yapıyor. Karakterinin birçok dövüş sahnesi olduğundan, Zorlu rolüyle başa çıkabilmek için dans etmekte ve formda kalmak için sıkı çalışmaktadır. ‘Thrones Oyunu’ndaki başarısını takiben Maisie, o zamandan beri çok sayıda başka film ve televizyonda rol aldı.

Çocukluk ve Erken Yaşam

Maisie Williams, 15 Nisan 1997 tarihinde Bristol, İngiltere’de doğdu. Ailesi küçükken boşandı. Bekar annesi, şimdi hem menajeri hem de kişisel asistanı olan eski bir üniversite kursu yöneticisi olan Hillary Frances (aslen Hillary Pitt) tarafından büyütüldü. Annesi ayrıca meme kanseri sağ kalanıdır.

bu da ilgini çekebilir =>  Jan-Michael Vincent

Maisie dört çocuğun en küçüğüdür. Beth adında bir ablası, iki erkek kardeşi James ve Ted.

Midsomer Norton’da Clutton İlkokulu ve Norton Hill Okulu’na gitti. Daha sonra Sahne Sanatları eğitimi almak için Bath Dance College’a girdi.

Kariyer

Arya Stark’ın ‘Thrones Oyunu’ndaki rolü Maisie’nin herhangi bir profesyonel kapasitedeki ilk rolü olmuştur. 2011’de bu karakteri tekrar oynamaya başladı ve Birleşik Krallık’taki 300’den fazla oyuncu arasından seçildi. İlk sezondaki performansı hem eleştirmenlerden hem de hayranlardan övgü aldı.

Gösterinin ikinci sezonunda yıldız gösterilerine devam etti. Bu HBO’ya 2012 Primetime Emmy Ödülleri için ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ kategorisinde gösterilmesini teklif etti. Ancak adaylığı almadı.

2012 yılında BBC yapımı ‘The Crickley Hall’ın Sırrı’nda Loren Caleigh’i canlandırdı ve’ The Olympic Ticket Scalper ‘başlıklı bir’ Funny or Die ‘skeçinde göründü.

Maisie ayrıca ‘Sıcak çarpması’ (2012) ve ‘Altın’ (2013) gibi bağımsız filmlerin yanı sıra birkaç ‘Corvidae’ (2013) ve ‘Çatıya Kadar’ (2013) gibi kısa filmlerde rol aldı.

Ayrıca “We Are Monsters” adlı bilim kurgu filminde Lorna Thompson’ı oynamasına karar verdi. Bununla birlikte, 2014 yılında çıkacak film için fonlama sorunları nedeniyle geri çekildi.

Şubat 2015’te İngiliz grup ‘Seafret’in’ Oceans ‘adlı müzik videosunda başrol oynadı.

30 Mart 2015 tarihinde BBC tarafından Maisie’yi ‘Ölen Kız’ ve ‘Yaşayan Kadın’ başlıklı hit bilimkurgu dizisinin iki bölümünde misafir yıldız olarak konuk etmesine neden olduğu açıklandı. . Karakterini, ‘Yüz Kuzgun’ başlıklı ilk bölümde ve o sezon üç bölümlük final finalinde üçüncü bölüm olan “Hell Bent” i yeniden verdi.

Maisie, ‘Yeni Mutantlar’ başlıklı ‘X-Men’ serisinin bir bölümünde ‘Wolfsbane’ karakterini oynamaya hazırlanıyor.

Ödüller ve Başarılar

2012 yılında ‘Thrones Game’ dalında En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Genç Erkek Oyuncu dalında Portal Ödülünü kazandı.

bu da ilgini çekebilir =>  Leonardo DiCaprio

2013 yılında En İyi İngiliz Kadın Oyuncu dalında BBC Radio 1 Teen Ödülü’nü kazandı.

2014’te ‘Thrones Game’ dalında ‘En İyi Kadın Oyuncu, Drama’ kategorisinde EWwy Ödülü’nü kazandı.

Ocak 2015’te, 65. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde “Cyberbully” adlı belgesel filmde yer aldığı için ‘Shooting Stars Ödülü’ne layık görüldü. Aynı yıl, ‘Taht Oyunları’ için birkaç ödül kazandı. Bunlardan bazıları: Empire Hero Ödülü ve kategorisinde Satürn Ödülü – Televizyon Dizisindeki Genç Bir Aktörün En İyi Performansı.

2016 yılında ‘The Falling’ filmindeki performansıyla Londra Film Eleştirmenleri ‘Çember Ödülü ve Akşam Standart İngiliz Film Ödülü’nü kazandı.

Kişisel Yaşam ve Miras

Genel olarak kişisel hayatı hakkında gizli kalmasına rağmen, Maisie Instagram’da Ollie Jackson ile çıktığını açıkladı. Çift okulda bir araya geldi ve 2015 yılından beri çıkıyor.

Önemsiz Şeyler

Maisie’nin ailesi, “The Perishers” adlı çizgi romandaki karakterlerden birine adını verdi.

Seçmelerle aynı gün yerel bir domuz çiftliğine okul gezisine çıkmak için çaresiz olduğu için ‘Game of Thrones’ seçimlerini neredeyse kaçırıyordu.

Her ne kadar Maisie gerçek hayatta sağ elini kullansa da, karakterini Arya’yı sol elle oynuyor; çünkü rolünü George RR Martin’in romanlarına mümkün olduğunca yakın göstermek istiyordu.

İlk aşkını dans olarak tanımlar ve musluk, bale, pointe, müzikal tiyatro, sokak ve serbest stil gibi çeşitli stillerde uzmandır.

Bir Cevap Yazın