Pamela Anderson

  Aktivistler

Pamela Anderson, televizyon dizisi ‘Baywatch’da rol aldığı bilinen en iyi Kanadalı model, oyuncu, yapımcı ve eylemcidir. Bu biyografi, çocukluğu, hayatı, başarıları, çalışmaları ve zaman çizelgesi hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.

Hızlı Bilgiler

Hızlı Bilgiler
Doğum Tarihi: Temmuz 1 , 1967

Uyruk: Kanadalı

Ünlü: Vegans Humanitarian

Yaş: 51 Yaş , 51 Yaşındaki Kadınlar

Güneş Burcu: Kanser

Aynı Zamanda Şöyle De Anılıyor: Pamela Denise Anderson

Doğum Yeri: Ladysmith, British Columbia, Canada

: Gibi Ünlü Amerikan-Kanada Aktris

Yükseklik: 5’7 ” (170 cm ), 5’7″ Kadınlar

Aile:
Eş / Eski-: Çocuk Kaya. 2006–2007, Rick Salomonm. 2007–2008, Rick Salomonm. 2014–2015, Tommy Leem. 1995-1998

Çocuklar: Brandon Thomas Lee, Dylan Jagger Lee.

Kişilik: ISFP

İdeoloji: Çevreciler

Giriş

Pamela Anderson, eski bir playboy oyun arkadaşı olduğu ve televizyon dizisindeki ‘Baywatch’ da sahil güvenlik görevini üstlendiği ünlü bir Kanadalı model, oyuncu, yapımcı ve eylemcidir. Ayrıca, Hayvanların Etik İşlemine Yönelik İnsanlara (PETA) aktif olarak katılan bir hayvan hakları aktivistidir. Bir futbol stadyumunda figürlerle kucaklayan Labatt’s Beer tişörtünü giydiği tespit edildiğinde tesadüf eseri bir model haline geldi ve firma tarafından reklamlarını modellemek için derhal işe alındı. Birden ünlüsü, Playboy dergisinden bir konuda kapak kızı olarak görünmesi için bir teklif aldı ve daha sonra ‘Ayın Playboy Playmate’i olarak seçildi. İlk büyük televizyon sahnesi, bir aksiyon drama dizisi olan ‘Baywatch’ ta cankurtaran CJ Parker’dı. Serinin en popüler yüzlerinden biri olmaya devam etti. İlk hamlesini ‘Raw Justice’ ile yaptı ve filmdeki buharlı aşk sahneleri eleştirmenleri tarafından hemen fark edildi. Yine Playboy’un kapaklarında belirdi ve seksi bir sarışın bomba gibi imajını geliştirdi. Ancak, Anderson’a cinsel çekiciliğinden çok daha fazlası var – hayvan hakları için aktif bir kampanya ve PETA ile ilgileniyor

bu da ilgini çekebilir =>  Jane Goodall

Çocukluk ve Erken Yaşam

Pamela Anderson, fırın tamircisi Barry ve eşi Kanada’da doğdu. Karışık kökenlidir.
Ecole Highland Ortaokulu’na devam etti ve mezun olduktan sonra fitness eğitmeni olarak çalıştı.

Kariyer

Bir futbol maçı sırasında sıkı bir şekilde oturan Labatt’s Beer tişörtünü giyiyordu ve imajı, markanın tanıtımını yapan stadyumun büyük video ekranında gösterildi. Kabul ettiği bira fabrikasının reklamları için bir model teklifinde bulundu.
Mankenlik kariyerine devam etmek için Los Angeles’a taşındı ve 1989’da Playboy dergisinin Ekim sayısında kapak kızı olarak görünme şansı yakaladı.
Daha sonra Şubat 1990 sayısında Ayın Arkadaşı seçildi.
1992’de televizyon dizisinde ilk önemli rolünü üstlenerek, CJ Parker’ın California eyaletindeki Los Angeles County sahillerinde devriye gezenlerin hayatını ele alan bir drama dizisi olan “Baywatch” da CJ Parker rolünü üstlenmeye başladı. 1998’e kadar ‘Baywatch’la birlikteydi.
İlk film rolünü 1994 yılında, ‘Raw Adalet’ de Sarah rolüyle oynadığı bir şans buldu. Filmdeki bu buharlı seks sahneleri rolü için yeterince dikkat çekmesini sağlamıştır.
1996’da ‘Barb Wire’ adlı aksiyon filminde Barbara Rose Kopetski’nin rolünü oynadı, ancak film ticari bir başarısızlıktı. 1997’de yine Playboy meselesinin kapağında belirdi.
1998’den 2002’ye kadar dört mevsim VIP televizyon dizisinde rol aldı. Karakteri Vallery Irons, Anderson’un tabloid görüntüsünde alaycı bir eğlence olarak gösterildi.
CJParker’ı ‘Baywatch’ dizisinde başarıyla canlandırdıktan sonra, 2003 yılında ‘Baywatch: Hawaiian Wedding’ filmindeki rolünü tekrarladı.
Mayıs 2004’te, Playboy dergisinin kapağında ilk kez çıplak görünerek bir his yarattı. Kendisini seks sembolü olarak belirleyen Stuff ve GQ gibi diğer dergilerde çıplak olarak poz vermeye devam etti.
2004’te Eric Shaw Quinn ile birlikte ‘Star’ adlı bir kitap yazarak da bir yazar oldu. Kitabın devamı olan ‘Star Struck’ 2005 yılında yayınlandı.
2008’de aktris, manken, aktivist ve seks sembolü olarak hayatına dayanan bir belgesel dizisi olan ‘Pam: Kayıp Kız’ filminde rol aldı. Gösteri eleştirmenlerden çoğunlukla olumsuz eleştiriler aldı.
2008’de üç günlük bir ziyarette ve 2010’da Big Big Brother’ın Hint versiyonu Big Bigg Boss’un dördüncü sezonunda realite şovu ‘Big Brother Australia’ nın sekizinci sezonunda göründü. Her iki olayda da gösteri.
Profesyonel dansçı Damian Whitewood ile ortak çalıştığı ve yedi hafta sonra elendiği “Yıldızlarla Dans” (2010) ‘un onuncu sezonuna katıldı.
2011’de aynı gösterinin Arjantin versiyonunda göründü.

bu da ilgini çekebilir =>  Amal Clooney

Büyük İşler

Anderson, televizyon dizisi dizisi ‘Baywatch’ da cankurtaran CJParker’in rolünü oynadığı ile ünlüdür. Şov çok başarılı geçti ve dünyadaki en çok izlenen televizyon programlarından biri oldu.
En çok Playboy dergisinin çeşitli kapaklarında yer alan ve birçok konuda çıplak görünen seksi bir bomba olarak ünlü. Ayrıca önsözü “Playboy’un En Büyük Örtüleri” adlı Playboy sehpa kitabında da yazdı.
Manken ve oyuncu olmak dışında, aynı zamanda hayvan koruma örgütü, Hayvanların Etik İşlemine Yönelik İnsanların (PETA) önde gelen bir üyesidir ve Kentucky Friend Chicken’a (KFC) ve Kanada’daki yıllık fok avcılığına karşı kampanya yürütmüştür..

Ödüller ve Başarılar

1999’da hayvan hakları koruyucularından ilk Linda McCartney Memorial Ödülü’nü aldı ve kampanyasını kabul etti.
2006’da Kanada’nın Şöhret Kaldırımı’nda bir yıldız aldı ve bir model ve oyuncu olarak yıldız almaya hak kazanan ikinci model oldu.

Kişisel Yaşam ve Miras

1995 yılında şarkıcı Tommy Lee ile evlendi ve 1998’de boşandı. Çiftin iki çocuğu vardı.
2006 yılında şarkıcı Kid Rock ile evlendi ancak bu evlilik boşanmayla da sona erdi.
2007’de bir ilişki kurdu ve sosyalist Rick Salomon ile 2007 yılında evlendi, ancak kısa süre sonra çift ayrıldı ve 2008’de evliliği iptal etti.

Önemsiz Şeyler

Kanada’nın Centennial Günü’nde doğdu ve ülkenin ‘Centennial Baby’i olarak seçildi.
Herkesten daha fazla Playboy kapaklarında göründü.
Sık sık seks kaseti tartışmalarına karıştı.

Bir Cevap Yazın