Scarlett Johansson

  Film ve Tiyatro Kişilikleri

Scarlett Johansson bir Amerikalı oyuncu ve model. Bu biyografi onun çocukluğunu, aile yaşamını, başarılarını ve zaman çizelgesini gösterir.

Hızlı Bilgiler

Doğum Tarihi: Kasım 22 , 1984

Uyruk: Amerikan

Ünlü: İnsani Yahudi Aktrisler

Yaş: 34 Yaş , 34 Yaşındaki Kadınlar

Güneş Burcu: Akrep

Doğdu: New York

Ünlü: Aktris

Yükseklik: 5’3 ” (160 cm ), 5’3″ Dişiler

Aile:
Eş / Eski – Ryan Reynolds

Baba: Karsten Johansson

Anne: Melanie Sloan Johansson

Kardeşler: Adrian Johansson, Hıristiyan Johansson, Fenan Sloan, Avcı Johansson, Vanessa Johansson

Kişilik: ISTP

Şehir: New York

ABD Devleti: New Yorklular

Giriş

‘Erkek Sağlığı’ dergisinin ‘Tüm Zamanların En Sıcak 100 Kadını’ listesinde 12 numarada yer alan Scarlett Johansson, ‘Esquire’ dergisi tarafından ‘Yaşayan En Seksi Kadın’ olarak da adlandırıldı. Bu dört kez Altın Küre adaylığı olan Amerikalı aktris, Hollywood’un en yetenekli, çok yönlü aktrislerinden biridir. Merdiveni başarıyla tamamladı, güçlü bir sanatçı olarak damgasını vurdu ve eğlence endüstrisindeki ‘A List’ oyuncuları arasında bir yer edindi. Tanınmış filmlerinden bazıları ‘Çeviride Kayıp’, ‘Maç Noktası’, ‘Dadı Günlüğü’, ‘Vicky Cristina Barcelona’, ‘Yenilmezler’, ‘Hitchcock’, ‘İnci Küpeli Kız’ ve ‘ O sadece size değil ‘. Yaygın olarak “eşsiz bir cinsiyet sembolü” olarak kabul edilir. ve onun ekrandaki güçlü cinsel personeli ve temyiziyle bilinir. Dünya çapında saygın yayınlarda yer aldı. Baştan çıkarıcı bir sese, harika gözüken bir görünüme ve mükemmel oyunculuk becerilerine sahip Scarlett Johansson, adım atmaya ve nefes kesici performanslar sergilemeye güvenen, zeki ve genç bir kadın. New York’ta doğdu ve Manhattan’daki Profesyonel Çocuk Okulundan mezun oldu.

Çocukluk ve Erken Yaşam

Scarlett Johansson 22 Kasım 1984’te New York, New York’ta Karsten Johansson ve Melanie Sloan’da doğdu. Mütevazı bir ortamda, sınırlı vasıtalarla bir evde büyüdü.

bu da ilgini çekebilir =>  Brad Pitt

Seçkin Greenwich Village semtinde PS 41’de eğitim gördü. Sekiz yaşında, Broadway Off prodüksiyonunda göründü ve ardından diğer roller için seçmelere devam etti.

1994 yılında, sadece dokuz yaşındayken ‘Kuzey’ filmindeki ilk rolünü yaptı. Daha sonra ‘Just Cause’, ‘If Lucy Fell’ ve ‘Manny & Lo’ filmlerinde rol aldı.

2002 yılında Manhattan’daki Profesyonel Çocuk Okuluna kaydoldu. Orada tiyatro eğitimi aldı.

Kariyer

2003’te mezun olduktan sonra, ilk yetişkin rolünü komedi drama filmi “Lost in Translation” da “Charlotte” olarak yaptı. Aynı yıl “İnci Küpeli Kız” filminde izlendi.

2004’te “The SpongeBob SquarePants Movie” filminde ses rolü oynadı. Aynı yıl “Perfect Score”, “Bobby Long A Love Song”, “A Good Woman” ve “Good Company” filmlerinde rol aldı.

2004’te, TV dizisinin ‘New York’ bölümünde, ‘Entourage’ da kendisi olarak göründü. Daha sonra ‘Robot Chicken’ ve ‘Saturday Night Live’ adlı televizyon programlarında ses rollerini oynadı.

2005’te Akademi Ödülü’nde Woody Allen’ın yönettiği gerilim filmi “Maç Noktası” nda “Nola Rice” oynadı. Aynı yıl Cannes Film Festivali’nde gösterildi.

2006’da Brian De Palma’nın yönettiği neo-noir suç drama filmi “The Black Dahlia” adlı Akademi ödülünde rol aldı. Aynı yıl ‘The Prestige’ ve ‘Scoop’ filmlerinde de görüldü.

2007 yılında Shari Springer Berman ve Robert Pulcini’nin yönettiği komedi filmi “The Nanny Diaries” filminde ‘Annie Braddock’ oynadı. Film ılımlı bir başarıydı.

2008’de Woody Allen’ın yönettiği komedi filmi “Vicky Cristina Barcelona” da “Cristina” rolünü oynadı. Aynı yıl, film Cannes Film Festivali’nde gösterildi. Aynı yıl “Diğer Boleyn Kızı” ve “Ruh” filmlerinde de izlendi.

2009’da “O Size Değil Sadece” filminde Anna Mark rolünü oynadı.

2010 yılında ‘Iron Man 2’ filminde izlendi. Ertesi yıl, Cameron Crowe komedi-drama filmi “We A a Zoo at” filminde “Kelly Foster” rolünü oynadı.

bu da ilgini çekebilir =>  Kevin Costner

2012 yılında, efsanevi İngiliz film yapımcısı Alfred Hitchcock’un hayatından ilham alan biyografik komedi-drama filmi “Hitchcock” da başrol oynadı. O yıl, “Yenilmezler” filminde de görüldü.

2013’te ‘Her’ adlı filmde ses rolü oynadı. O yıl aynı zamanda “Don Jon” ve “Derinin Altında” filmlerinde de izlendi.

2014 yılında devam eden “Captain America: The Winter Soldier” filminde rol arkadaşı Chris Evans ile birlikte rolünü yineledi. Film, film eleştirmenlerinden olumlu eleştiriler aldı.

2014 filminde ‘Chef’ adlı filmde Molly’nin karakterini canlandırdı ve Jon Favreau, Robert Downey, Jr. ve Sofía Vergara’nın yanında görüldü. Ayrıca, Temmuz 2014’te yayımlanan Luc Besson’un yönettiği bir bilim kurgu aksiyon filmi olan “Lucy” de rol aldı. Filmdeki performansı eleştirmenler tarafından övgüyle karşılandı.

2015 yılında, bir Amerikan süper kahraman filmi olan ‘Avengers: Ultron Çağı’ filminde izlendi. Johansson, Amerikan çizgi romanlarında ortaya çıkan kurgusal süper kahraman olan Kara Dul (Natasha Romanova) karakterini oynadı.

2016’da “Captain America: Civil War” aksiyon filminde ve “Hail, Caesar!” Komedi filminde rol aldı. ‘Kaptan Amerika: İç Savaş’ta gösterdiği performansla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Satürn Ödülü’nü kazandı.

2017 yılında Johansson, “Shell in the Shell” serisinin film uyarlamasında cyborg Motoko Kusanagi karakterini canlandırdı. Aynı yıl kara komedi filmi “Rough Night” da görüldü.

2017 yılında, beşinci kez ‘Saturday Night Live’ TV şovuna ev sahipliği yaptı ve NBC skeçli komedinin prestijli Beş Zamanlılar Kulübü’ne giren dördüncü kadın oldu.

Büyük İşler

‘Vicky Cristina Barcelona’ dünya çapında 96 milyon dolar hasılat elde eden ticari bir başarıydı. Film New York Film Eleştirmenleri Birliği ve İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi’nden çeşitli eleştirmenler kazandı.

Ödüller ve Başarılar

2004’te, ‘Çeviri’de Kayıp’ adlı filmde ‘Başrolde Bir Oyuncu Tarafından En İyi Performans’ kategorisinde BAFTA Ödülü’nü kazandı.

bu da ilgini çekebilir =>  Şah Rukh Han

Aile ve Kişisel Yaşam

2001 civarında, bir yıl boyunca gitarist Jack Antonoff ile çıktı.

2014 ABD başkanlık seçimlerinde Demokrat aday John Kerry için kampanya yürüttü.

İki yıl boyunca aktör Josh Hartnett ile romantik bir ilişki yaşadı. İlişkileri 2006’da sona erdi.

2008 yılında, bir yıllık kursun ardından Ryan Reynolds ile evlendi. Ne yazık ki, evlilik uzun sürmedi ve 2011’de boşandılar.

Eylül 2013’te bir reklam ajansına sahip olan Romain Dauriac ile nişanlandı.

4 Eylül 2014’te temsilcileri, bir kızı Rose Dorothy’yi doğurduğunu doğruladı ancak doğum tarihi belli değildi.

1 Ekim 2014 tarihinde Philipsburg, Montana’da Romain Dauriac ile evlendi.

Uluslararası yardım organizasyonu ‘Oxfam’ için Küresel Elçi olarak görev yapıyor.

Önemsiz Şeyler

Bu görkemli ve alkışlanan Amerikalı aktris, bir çocuğun ruhuna sahip ve hatta 20. yaşını Disneyland’da kutlamaya devam etti.

Bir Cevap Yazın